Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Minister środowiska, Michał Woś zakażony koronawirusem

Dodano:

COVID-19 nie dyskryminuje ani ze względu na wiek, ani ze względu na status społeczny, o czym świadczyć może przypadek 29-letniego ministra środowiska, Michała Wosia.

O pozytywnym wyniku testu na koronawirusa polityk Prawa i Sprawiedliwości poinformował w poniedziałkowe popołudnie w mediach społecznościowych.

Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi - czytamy na oficjalnym profilu polityka.

Do spotkania Wosia z zarażonym pracownikiem Lasów Państwowych doszło niespełna tydzień temu. Mężczyźni ustalali szczegóły wizyty prezydenta w Rytla, gdzie Andrzej Duda miał wziąć udział w sadzeniu drzew.

Michał Woś ma 29 lat, jest związany z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. W latach 2017–2018 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2018–2019 członkiem zarządu województwa śląskiego, a w latach 2019–2020 ministrem-członkiem Rady Ministrów. Od 2020 roku pełni funkcję ministra środowiska, jest też posłem.

 

Ładowanie Rozmowy