Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Mikołów: Groził policjantom śmiercią. Agresywny i pijany 29-latek zatrzymany [FILM]

Dodano: , źródło: KPP Mikołów

Policjanci zatrzymali 29-latka z Mikołowa, który podczas rozmowy z kuratorem sądowym zagroził, że użyje broni i zabije stróżów prawa. Obezwładniony przez mundurowych agresor usłyszał zarzut wymuszania czynności urzędowych. Z wnioskiem o tymczasowy areszt, został doprowadzony do miejscowego sądu.

 

Groził, że zastrzeli policjantów

19 kwietnia około godziny 13.00 dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał informację od kuratora sądowego o dozorowanym przez niego mężczyźnie, który próbował zmusić go, by nie składał do sądu wniosku o zastosowanie wobec niego kary więzienia.

29-latek groził też, że użyje swojej broni i zabije wszystkich policjantów. Na miejsce natychmiast skierowano mundurowych. Agresywny i nietrzeźwy 29-latek został obezwładniony. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile. Policjanci nie znaleźli na miejscu żadnej broni.

Mieszkaniec Mikołowa trafił do policyjnej izby zatrzymań. W czwartek 20 kwietnia został przesłuchany i usłyszał zarzut wymuszenia czynności urzędowych. Ma już na swoim koncie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. W piątek został doprowadzony do sądu. Śledczy wnioskują o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Ładowanie Rozmowy