Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Katowice: Syryjczycy z fałszywymi dokumentami znowu próbowali dostać się do Polski!

Dodano: , źródło: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali kolejnych 3 cudzoziemców, obywateli Syrii, którzy podstępem usiłowali dostać się do Polski.

Nielegalne przekroczenie granicy na katowickim lotnisku

W czwartek (9 listopada) funkcjonariusze Straży Granicznej z PSG w Katowicach-Pyrzowicach przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec pasażerów, którzy przylecieli z Aten (Grecja). Trzech mężczyzn, w wieku 25, 39 i 66 lat, w trakcie legitymowania okazało bułgarski i francuski dowód osobisty oraz ukraiński paszport. Po przeprowadzonej analizie dokumentów okazało się, że ukraiński paszport i bułgarski dowód osobisty zostały sfałszowane, natomiast dowodem francuskim posiadający go cudzoziemiec próbował posłużyć się metodą „na podobieństwo”.

Za nielegalne przebywanie na terytorium Polski cudzoziemcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości od 200 do 500 zł.

Wobec faktu, że istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu oraz posłużenia się sfałszowanymi dokumentami, podróżni zostali zatrzymani. Obecnie trwają dalsze czynności służbowe z ich udziałem.

Ładowanie Rozmowy