Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Katowice: 46-letni mężczyzna groził i ranił nastolatka w autobusie! Został osadzony w areszcie

Dodano: , źródło: KMP Katowice

Policjanci NGW OPP Katowice zatrzymali mężczyznę, który groził nożem nastolatkowi. W wyniku szamotaniny 16-latek został ranny w okolicę brody i obojczyka. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Czynności w sprawie trwają.

Zareagowali pasażerowie

Dzięki szybkiej reakcji pasażerów autobusu i policjantów zatrzymany został mężczyzna, który nożem ranił 16-latka. Do zdarzenia doszło na trasie autobusu linii M2, który z Katowic jechał do Dąbrowy Górniczej. Na wysokości przystanku autobusowego Katowice Strefa Kultury 46-latek groził nożem nastolatkowi, który wracał ze szkoły do domu. W wyniku szamotaniny nastolatek został ranny w okolicach brody i obojczyka. Natychmiast na akt agresji zareagowali pasażerowie, którzy ujęli mężczyznę i powiadomili policję. Alarmowo na miejsce zostali skierowani policjanci.

Miał 2,5 promila we krwi

Funkcjonariusze NGW OPP Katowice zatrzymali agresora. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Przyznał policjantom również, że zażywał narkotyki. Badanie trzeźwości wskazało, że w chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła do szpitala nastolatka. Chłopiec w szpitalu został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu pod opiekę rodziców. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie ataku mężczyzny na nastolatka. Zbierany jest m.in. materiał dowodowy, przesłuchiwani są świadkowie, powoływani biegli.

Ładowanie Rozmowy