Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Intermarché czynne przez 7 dni w tygodniu, bo... jest placówką pocztową!

Dodano: , źródło: Intermarche

Market sieci Intermarché będzie czynny przez siedem dni w tygodniu i pomimo zakazu handlu klienci zrobią tu zakupy także w niedzielę. Okazuje się, że sieć znalazła sposób na obejście przepisów.

 

Zakaz handlu w niedziele wprowadzono w Polsce w 2018 roku na mocy ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni określa szereg wyjątków od zakazu. W ciągu kilku lat sukcesywnie ograniczano liczbę niedziel handlowych. W efekcie w 2021 mamy ich zaledwie 7. Przypadają:

  • 31 stycznia,
  • 28 marca,
  • 25 kwietnia,
  • 27 czerwca,
  • 29 sierpnia,
  • 12 grudnia,
  • 19 grudnia.

Podobnie było w 2020 roku. Sklep sieci Intermarche postanowił obejść zakaz. Zapowiedziano, że będzie otwarty przez siedem dni w tygodniu. Dlaczego? Zakaz handlu obejmuje sklepy, supermarkety, stragany, domy towarowe, stoiska, składy węgla, składy materiałów budowlanych, domy wysyłkowe, biura zbytu, w których praca jest wykonywana przez pracowników lub zatrudnionych. Wprowadzano go stopniowo zwiększając ilość niedziel, w których sklepy nie mogły prowadzić działalności. Obecnie handel może być prowadzony jedynie w kilka niedziel w roku (dwie przed Bożym Narodzeniem, jedną przed Wielkanocą oraz po jednej przed wybranymi świętami). 


Warto dodać, że w pozostałe niedziele mogą funkcjonować sklepy, w których za kasą stanie właściciel, a także apteki i punkty apteczne, placówki pocztowe, zakłady lecznicze dla zwierzą, punkty prasowe, kwiaciarnie, piekarnie, cukiernie czy stacje paliw itp. Intermarché co prawda nie spełnia żadnego z powyższych warunków, ale na terenie marketu w Bytomiu przy ulicy Zabrzańskiej 31 znajduje się placówka pocztowa. To jest kruczek, który postanowiono wykorzystać. Dzięki temu market będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00 - 21:00, a w niedziele w godz. 10:00 - 19:00.

Ładowanie Rozmowy