Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Gliwicki strażak wicemistrzem świata w Halowej Piłce Nożnej!

Dodano: , źródło: UM Gliwice

Młodszy aspirant Zbigniew Mirga – funkcjonariusz komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, wystąpił w składzie reprezentacji Polski, która wywalczyła srebro na Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej. To kolejne wicemistrzostwo polskich strażaków.

Mieszkaniec Gliwic w zwycięskim składzie

Turniej rozegrany został w dniach 20–24 listopada w Holandii. Drużyny męskie rywalizowały w dwóch kategoriach: open i 35+. Reprezentacja Polski Strażaków PSP, która występowała w zawodach po raz czwarty, powtórzyła ubiegłoroczny sukces i po raz kolejny wywalczyła tytuł wicemistrza świata.

Na mistrzostwach doskonale zaprezentowała się również męska Reprezentacja Polski Policjantów, którzy po raz pierwszy w historii stanęli na 3. stopniu podium w kategorii open.