Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Donald Tusk powołał wicewojewodów śląskich

Dodano: , źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał wicewojewodów śląskich. Rafał Adamczyk objął urząd I Wicewojewody Śląskiego, natomiast II Wicewojewodą Śląskim został Michał Kopański – poinformował na konferencji prasowej Wojewoda Śląski Marek Wójcik.

Prezes Rady Ministrów powołał wicewojewodów śląskich

– Wicewojewodami powołanymi w ramach „Koalicji 15 października” są Panowie: Rafał Adamczyk, rekomendowany przez Lewicę i Michał Kopański, rekomendowany przez Polskę 2050. Panowie wczoraj odebrali ode mnie akty powołania i już przystąpili do wdrażania się w prace na swoich stanowiskach i nadzór nad podległymi wydziałami – powiedział Wojewoda Śląski Marek Wójcik.

Wicewojewoda Rafał Adamczyk jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Kształcił się podyplomowo w zakresie urbanistyki i planowania przestrzennego. W 2020 roku ukończył studia podyplomowe Master of Business Administration w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Pracował w Urzędzie Miejskim w Będzinie, m.in. jako naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta, a do 2015 r. jako pełnomocnik i rzecznik prasowy prezydenta. W styczniu 2015 r. został pierwszym wiceprezydentem Będzina. W 2018 r. uzyskał mandat radnego do Rady Powiatu Będzińskiego. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. uzyskał mandat posła IX kadencji w okręgu sosnowieckim.

– Cieszę się, że będę mógł pracować dla mieszkańców województwa śląskiego, wspierać Pana Wojewodę i być z mieszkańcami zawsze, bo to jest moje motto – przekazał Wicewojewoda Rafał Adamczyk.

II Wicewojewodą Śląskim został mieszkaniec Gostyni, samorządowiec, radny gminy Wyry w latach 2010–2018 oraz radny powiatu mikołowskiego w latach 2018-2024. Doświadczenie zawodowe zdobywał w branży ubezpieczeń.

– Postaram się wnieść nową jakość w pracę urzędu wojewódzkiego. Bardzo się cieszę ze współpracy z Panami Wojewodami. Myślę, że stworzymy dobrą drużynę – zapowiedział Wicewojewoda Michał Kopański.

Zadanie powołanych wicewojewodów śląskich

Zgodnie z obecnym schematem organizacyjnym Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, I Wicewojewoda będzie nadzorował prace Wydziału Finansów i Budżetu, Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej, Wydziału Zdrowia, Wojewódzkiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności oraz Wydziału Powiadamiania Ratunkowego. II Wicewojewoda będzie nadzorował prace Wydziału Infrastruktury, Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej, Państwowej Straży Rybackiej oraz Państwowej Straży Łowieckiej.

Ładowanie Rozmowy