SzpilaMY w szkata
Graliście kiedyś w szkata? To gra karciana, która powstała jeszcze w XIX na terenie obecnych Niemiec, ale Ślązacy bardzo lubią w nią szpilać. Nazywana dlatego „śląskim brydżem”.
Nie każdy wie, ale popularna jest również w Wielkopolsce i Kaszubach. Zapraszamy, by poznać tą tradycyjną śląską grę!
Wstęp wolny!
Zapisz się, byśmy wiedzieli, że będziesz! – https://forms.gle/AkHeUrXcNyEUrEkF9
#funduszeUE #funduszeeuropejskie





![Gigantyczny pożar na terenie PreZero Chorzowie. Przy Kluczborskiej płonie 6000 m² odpadów! [AKTUALIZACJA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/06/732001334_4320113624923626_6836093845729584371_n.webp)










