SzpilaMY w szkata
Graliście kiedyś w szkata? To gra karciana, która powstała jeszcze w XIX na terenie obecnych Niemiec, ale Ślązacy bardzo lubią w nią szpilać. Nazywana dlatego „śląskim brydżem”.
Nie każdy wie, ale popularna jest również w Wielkopolsce i Kaszubach. Zapraszamy, by poznać tą tradycyjną śląską grę!
Wstęp wolny!
Zapisz się, byśmy wiedzieli, że będziesz! – https://forms.gle/AkHeUrXcNyEUrEkF9
#funduszeUE #funduszeeuropejskie


![Gdzie nad wodę w województwie śląskim? Godziny otwarcia, atrakcje i opis zbiorników wodnych [część 1]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/06/main-26.webp)













