Marsz Milczenia i Apel Pamięci – Obchody 80. rocznicy Tragedii Górnośląskiej
Obchody 80. rocznicy Tragedii Górnośląskiej
10 maja 2025 r. | Ruda Śląska – Nowy Bytom
Zapraszamy do udziału w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę Tragedii Górnośląskiej – wydarzenia, które na trwałe zapisało się w historii naszego regionu.
Program wydarzenia:
19:45 – Marsz Milczenia
Przemarsz z flagami w barwach polskich i śląskich na plac Jana Pawła II.
Miejsca zbiórki: ul. P. Niedurnego 30 (flaga żółto-niebieska) oraz ul. P. Niedurnego 52 (flaga biało-czerwona).
20:00 – Apel Pamięci
Uroczystość z udziałem 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz artystów Teatru Pierro z II Liceum Ogólnokształcącego im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej.
Miejsce: plac Jana Pawła II, Ruda Śląska – Nowy Bytom.
Pokażmy wspólnie, że pamięć o ofiarach Tragedii Górnośląskiej jest wciąż żywa.
Organizator: Miasto Ruda Śląska

![Gigantyczny pożar na terenie PreZero Chorzowie. Przy Kluczborskiej płonie 6000 m² odpadów! [AKTUALIZACJA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/06/732001334_4320113624923626_6836093845729584371_n.webp)














