Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

CARBON Silesia Festival 2024

  • Rozpoczęcie wydarzenia:
  • Miejsce wydarzenia: Zabrze

CARBON Silesia Festival wzmacnia line-up tegorocznej edycji. To drugie ogłoszenie 4. edycji festiwalu, sprawdź czego się spodziewać już 14 i 15 czerwca w Zabrzu.

CARBON Silesia Festival to niewątpliwie jedna z najciekawszych pozycji na festiwalowej mapie Polski. Nie tylko za sprawą lokalizacji – zrewitalizowanej, postindustrialnej przestrzeni Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, dzięki której brzmienia muzyki elektronicznej osiągają zupełnie nowy wymiar, lecz także za sprawą umiejętnie budowanego line-up’u. A ten właśnie wzbogacił się o kolejnych, mocnych artystów.

Już pierwsze ogłoszenie, które pojawiło się w oficjalnych komunikatach kilka tygodni wcześniej, było dużym wydarzeniem dla fanów muzyki elektronicznej i solidną zapowiedzią nadchodzącej edycji. Tacy artyści jak VitalicNTOGoldie czy Nick Curly to gwiazdy światowego formatu, którzy nie bez przyczyny zrzeszają wokół siebie setki tysięcy fanów, również w Polsce. Występy tych artystów bez wątpienia będą stanowiły o wyjątkowości nadchodzącej edycji. Obecność niemniej istotnych Rex The DogZero T czy Medic MC również wzbudziła ogromne zainteresowanie i pewność, iż będą to unikalne i fascynujące doświadczenia audio-wizualne. Całość pierwszego ogłoszenia dopięło zacne grono artystów z naszej rodzimej sceny muzycznej, w tym m.in. elektroniczni Beskres, hipnotyzujący Jazxing, surowi, lecz romantyczni Jeszcze, emocjonalna Ptakova, synth-pop’owi We Draw A czy house’owy Weikum.

Drugie ogłoszenie CARBON Silesia Festival 2024 to swoisty szach – mat, jeśli stoisz, to usiądź

Podpis

14 i 15 czerwca 2024, w Sztolni Królowa Luiza nastąpi muzyczne uderzenie, a to za sprawą jednej z najsłynniejszych elektronicznych formacji – duetu Royksopp. Nie sposób ocenić ich wkładu w kierunek i rozwój muzyki elektronicznej, a także wpływu na innych wykonawców. Od ponad 20 lat tworzą i występują na najwyższym poziomie oraz inspirują fanów w Polsce i na świecie. Występ Royksopp w industrialnej przestrzeni Sztolni Królowa Luiza z pewnością będzie niezapomnianym i wyjątkowym wydarzeniem, którego nie można przegapić.

Do lineup’u 2024 dołącza inna skandynawska legenda – zespół GusGus, który w wyjątkowy, wręcz eksperymentalny sposób łączy różne gatunki muzyczne. W ponad 30-letniej działalności tej grupy, zetknąć się można z elementami house'u, techno, trip-hopu i innych gatunków, co czyni twórczość i występy zespołu tak ekscytującymi. Co warto podkreślić, GusGus do Zabrza przyjadą w pełnym, koncertowym składzie. Usłyszymy i zobaczymy również Luke’a Alessi, australijskiego producenta i DJ-a, który w ramach obecnego tourné po raz pierwszy odwiedzi polską publiczność, właśnie na CARBON Silesia Festival. Fani grupy Catz ‘n Dogz nie będą rozczarowani – znany i uwielbiany duet ponownie wystąpi na festiwalu, a jak powszechnie wiadomo, ich występ zawsze gwarantuje doskonałą zabawę w stylu house, na światowym poziomie. Podobnie, jak występ Charlie – krakowskiej producentki, DJ-ki i perfomerki, która w swojej karierze słusznie zdobyła niemałe grono wielbicieli. Obecny na scenie CARBON Sielsia Festival będzie również Edvvin – to pochodzący z Warszawy DJ i producent, który za swoje występy i produkcje doceniony został przez wielu odbiorców elektroniki, a także dostrzeżony przez brytyjski magazyn Mixmag. W ten letni, czerwcowy weekend temperaturę wydarzenia podniesie dodatkowo duet Ikarvs – choć obecny na muzycznej scenie od niedawna, zdołał już dość mocno zaskarbić sympatię wielu miłośników muzyki elektronicznej, głównie za sprawą występów na żywo, o czym przekonamy się podczas 4 edycji CARBON Silesia Festival. Obecny na scenie festiwalu będzie także pochodzący ze Śląska DJ, producent i perfomer – Kuba Sojka, którego występ na żywo będzie gratką zarówno dla tych, którzy szukają mocnych brzmień, jak również dla miłośników techniki syntezy dźwięku. Drugie ogłoszenie zamyka Zamilska – wszechstronnie utalentowana artystka, która w fantastyczny sposób potrafi wzbudzić niepohamowany entuzjazm u każdego, prawdziwego fana muzyki elektronicznej.

Wszystko wskazuje na to, że drugie ogłoszenie to wciąż nie koniec. Organizatorzy, choć nieoficjalnie, zapowiedzieli jeszcze jeden – jak sami mówią – muzyczny deser. O tym, kto jeszcze wystąpi na CARBON Silesia Festival 2024 dowiemy się najprawdopodobniej w maju. Trzymajcie rękę na pulsie.

CARBON Silesia Festval to nie tylko wydarzenie muzyczne, to wydarzenie pełne INICJATYW

CARBON Inicjatywy to wydarzenia około festiwalowe, które wraz z muzycznym line-up’em nadają całości niepowtarzalnego charakteru. Wszystkie dostępne są dla uczestników CARBON Sielsia Festival w ramach zakupionego karnetu lub, w wybranym zakresie, w mediach społecznościowych i na stronie www wydarzenia.

CARBON Academy to to hub edukacyjny, którego celem jest szerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętej muzyki elektronicznej, produkcji muzycznej, technik miksowania, w tym również zbliżenie odbiorców z aspektami życia zawodowego ludzi związanych z branżą muzyczną. Inicjatywa powstaje we współpracy organizatora CARBON Silesia Festival z muzykami, promotorami, specjalistami z branży muzycznej, techniki dźwiękowej a także z Virtual Geisha DJ LAB. W ramach tej inicjatywy, organizatorzy pragną przybliżać publiczności wszelkie aspekty związane z szeroko pojętą kulturą klubową oraz muzyką elektroniczną, która w ostatnich niemal 20 latach na dobre zakorzeniła się w kulturze masowej. Na łamach Carbon Academy, oprócz warsztatów i seminariów, odbywających się podczas trwania festiwalu, prezentowane będą materiały, publikacje, wywiady oraz wszelkiej maści ciekawostki, dzięki którym dowiemy się więcej o fascynującym świecie muzyki elektronicznej i klubowej. Więcej na https://www.carbonfestival.pl/academy

CARBON Art Zone to inicjatywa, która przeniesie uczestników festiwalu na moment do świata szeroko rozumianej sztuki. Ma na celu promowanie twórczości artystycznej w zakresie sztuk wizualnych, w skład których wchodzą m.in. malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika oraz fotografia, idealnie komponujących się z unikalną architekturą Sztolni Królowa Luiza. Prace twórców współpracujących z organizatorami festiwalu, prezentowane są w wyodrębnionych podczas trwania festiwalu pomieszczeniach Muzeum, dzięki czemu dostępne są dla szerokiej publiczności festiwalowej. Więcej na https://www.carbonfestival.pl/art-zone

Fresh Faces to scena muzyczna, która powstała we współpracy CARBON Silesia Festival oraz Virtual Geisha DJ LAB. Jest to przestrzeń dla młodych artystów, producentów, Djów i performerów, którzy pragną zaprezentować swoje talenty szerszej publiczności. Inicjatywa Fresh Faces wystartowała w 2023 roku przy okazji III edycji CARBON Silesia Festival i w ciągu dwóch dni, na scenie Fresh Faces wystąpiło sześcioro adeptów Virtual Geisha DJ LAB – Balensiaga, BeBopKid, D’una, Hipstra, Iris oraz NN, którzy zaprezentowali swoje umiejętności publiczności festiwalowej. Więcej na https://www.carbonfestival.pl/fresh-faces

Zwiedzanie Muzeum to unikalna inicjatywa, skierowana do uczestników CARBON Silesia Festival. Zwiedzanie muzeum w trakcie trwania festiwalu to niepowtarzalna okazja do odbycia żywej lekcji historii, dlatego też w podczas trwania festiwalu muzealne bramy otwierają się dla uczestników, ukazując skarby dawnej sztolni, w tym takie pozycje jak 60 tonowa sprężarka z 1912 roku, wciąż sprawna maszyna parowa o mocy 2 tysięcy koni mechanicznych z 1915 roku czy Maszynownia szybu Prinz Schonaich, gdzie niegdyś sterowano maszyną parową. Nie tylko dla pasjonatów dawnej inżynierii. Więcej na https://carbonfestival.pl/zwiedzanie-muzeum/

Pierwsze pule karnetów na CARBON Festival zostały wyprzedane. Obecnie dostępna jest trzecia, a zarazem przedostatnia pula 2-dniowych karnetów w zadziwiająco niskiej cenie – 269 złBilety z tej puli dostępne są jedynie do 13 maja lub wyczerpania zapasów. Nie pozostaje nic innego, jak kupić karnety, śledzić wydarzenie Online, przybyć 14 czerwca do Zabrza i bawić się, ile sił w sercu.

Organizatorem CARBON Silesia Festival jest agencja GoFest!, która odpowiada także za największy zimowy festiwal – SnowFest Festival. Jakość i zabawa na najwyższym poziomie są zatem gwarantowane.

Więcej o CARBON Silesia Festival dowiesz się na: