Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Dobre wieści dla przedsiębiorców - Mały ZUS Plus przedłużony o rok!

Dodano: , źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Przedsiębiorcy, którzy w 2023 korzystają z ulgi Mały ZUS Plus, będą mogli korzystać z niego również w 2024! Dzięki temu będą mogli zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie!

Przedłużony Mały ZUS Plus – dla kogo?

Na przedłużenie ulgi Mały ZUS Plus będą mogli liczyć przedsiębiorcy, którzy korzystają z niej w 2023 roku, a ich przychód w roku poprzedzającym nie przekroczył 120 tysięcy złotych. Ma to szczególnie pomóc tym firmom, które osiągają niskie dochody w związku z obecną sytuacją ekonomiczno-polityczno-gospodarczą. Jak twierdzi Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, z przedłużonej ulgi będzie mogło skorzystać ok. 300 tysięcy przedsiębiorstw. 

- Robimy co w naszej mocy, by przeciwdziałać rosnącym kosztom prowadzenia firm w Polsce, które wynikają przede wszystkim z pandemii COVID-19 i wojny w Ukrainie. Dziś proponujemy kolejne rozwiązanie. To czasowe przedłużenie Małego ZUS Plus. Jest to ulga dobrze już znana naszym przedsiębiorcom i chętnie przez nich wykorzystywana – mówi Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda.

Rozwiązanie ma wejść w życie wraz z dniem 1 sierpnia.

Program Mały ZUS Plus

Program Mały ZUS Plus zakłada pomoc przedsiębiorcom prowadzącym w minionym roku kalendarzowym działalność przez nie mniej niż 60 dni kalendarzowych, osiągając przy tym przychody poniżej 120 tysięcy złotych. Ulga polega na opłacaniu niższych stawek za ubezpieczenie społeczne. Nie obejmuje ona składki na ubezpieczenie zdrowotne, którą należy opłacać w całości.

Ładowanie Rozmowy