Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Tyski Urząd Miasta rezygnuje z plastiku, a w dystrybutorach pojawiła się woda z sieci wodociągów

Dodano: , źródło: Foto: Urząd Miasta Tychy

Urząd Miasta w Tychach chce być bardziej eko, dlatego rezygnuje z plastiku tam, gdzie można go zastąpić papierem, szkłem lub metalem. Nie będzie już plastikowych kubków i sztućców, butelek PET, a w dystrybutorach dostępna będzie woda wprost z wodociągów RPWiK.

W budynkach urzędu miasta oraz straży miejskiej zamontowano już 18 takich dystrybutorów, obok pojawiły się papierowe kubki. Nie ma już plastikowych, 1,5-litrowych butelek, a jeżeli jakieś są zamawiane, to szklane.

Nie możemy pozostać obojętni na alarmujące dane naukowców. Plastik jest szkodliwy dla naszego zdrowia i bardzo zanieczyszcza środowisko dlatego zmiana naszych nawyków jest konieczna. Zaczynamy od siebie – urzędu miasta. Na korytarzach zamontowano już nowe urządzenia, zachęcam wszystkich odwiedzających urząd do korzystania z tych dystrybutorów – woda w nich jest zdrowa i bezpieczna do picia – mówi prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

To kolejny urząd miasta w Polsce, który dostosowuje się do przyjętego przez Unię Europejska prawa dotyczącego zakazu stosowania jednorazowych plastikowych produktów. Prawo to obowiązywać będzie dopiero od 2021 roku, ale wiele jednostek samorządu decyduje się na to już teraz.

Ładowanie Rozmowy