Nocna Szychta w Bytomiu. Wyjątkowy przejazd kolejką już 26 czerwca
Górnośląskie Koleje Wąskotorowe cieszą się niesłabnącą popularnością dzięki organizowanym wydarzeniom, które przyciągają turystów do Bytomia chcących przejechać się najstarszą nieprzerwanie czynną koleją wąskotorowa na świecie. Kolejna okazja do tego będzie już w piątek 26 czerwca podczas Nocnej Szychty, czyli wieczorno-nocnej przejażdżki koleją wąskotorową. Początek o godz. 18:00.
Start z przystanku Bytom Wąskotorowy
Nocna Szychta rozpocznie się o 18:00 odjazdem z przystanku Bytom Wąskotorowy obok dworca kolejowego w Bytomiu, a następnie zbiórką o 18:15 na stacji BKw /Bytom Karb Wąskotorowy/ przy ul. Reja, gdzie na chętnych będą czekać przewodnicy, którzy oprowadzą uczestników przejażdżki po stacji.
Ognisko i nocny przejazd do Miasteczka Śląskiego
Tego wieczoru na stacji zapłonie również ognisko, a chętni będą mogli upiec przyniesione przez siebie kiełbaski (organizator zapewnia ognisko i kije do pieczenia). Z kolei o 20:30 uczestnicy imprezy wyjadą w kierunku Miasteczka Śląskiego skąd powrócą /odjazd z Miasteczka Śląskiego Zalew o 22:40/ do stacji Bytom Wąskotorowy około północy z 26 na 27 czerwca.
Pociąg poprowadzi lokomotywa spalinowa serii Lxd2. Pociąg będzie się składał z zamkniętych i otwartych wagonów letnich bez ogrzewania.
Ważne informacje dla uczestników
Uwaga! W drodze powrotnej będzie możliwość wysiadania na stacjach pośrednich. Godzina przyjazdu do Bytomia jest orientacyjna i może ulec zmianom. W przypadku niepogody program wydarzenia może ulec zmianie.
Bilety na Nocną Szychtę
Bilet normalny kosztuje 89 zł, a za ulgowy zapłacimy 79 zł. Można je nabyć na stronie https://bilety.sgkw.eu/ Więcej na stronie Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych
























Dodaj komentarz