Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Testy do Policji w 2020 - jak wygląda egzamin?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany

Nowe testy nie przyniosły żadnych większych zmian w przebiegu egzaminu. Kandydaci w dalszym ciągu muszą sprawdzić się w trakcie trzech etapów podzielonych na kilka mniejszych.

 

Jak wyglądają testy do Policji w 2020 i jego poszczególne etapy? Wszystkiego dowiecie się w tym artykule.

Jakie są obowiązki policjanta?

Każdego dnia pracy policjanci poświęcają się w służbie wszystkim obywatelom. Ich zadaniem jest chronić ich zdrowie, mienie oraz przede wszystkim życie. Oprócz tego prowadzą liczne szkolenia dla dorosłych i dzieci w szkołach, które pomagają uświadomić o istnieniu wielu zagrożeń z którymi można spotkać się w codziennym życiu.

Codzienne obowiązki policjanta

  • Wykrywanie i walka z przestępczością;
  • Dbanie o bezpieczeństwo publiczne;
  • Ściganie osób poszukiwanych;
  • Szukanie osób zaginionych.

To jedynie część obowiązków jakimi obarczeni są na co dzień policjanci. Ilość zadań jest znacznie większa o czym przekona się każdy policyjny adept.

Jak wyglądają egzaminy do Policji?

Każdego roku egzaminy wyglądają bardzo podobnie i dzielą się na trzy najważniejsze etapy:

  • Test Sprawności Fizycznej;
  • Test Wiedzy Ogólnej;
  • Testy psychologiczne;
  • Rozmowę kwalifikacyjną.

Test Sprawności Fizycznej

Egzamin zaczyna się od testu sprawności fizycznej. Polega on na wykonaniu 6 ćwiczeń w ściśle określonym czasie. Czas na ukończeniu toru jest ściśle określony – 1 minuta i 41 sekund. Szybsze ukończenie testu oznacza uzyskanie większej ilości punktów. Z kolei przekroczenie limitu automatycznie powoduje uzyskanie najniższej możliwej ilości punktów.

Ćwiczenia na egzaminie fizycznym – przewroty, rzuty piłką lekarską, brzuszki, przenoszenie 28-kilowego manekina, skok przez kozła, bieg wahadłowy.

Test Wiedzy Ogólnej

Arkusze na teściewiedzy zawierają 40 pytań zamkniętych z czterema możliwymi odpowiedziami. Tylko jedna z nich jest prawidłowa.  Warto zapoznać się z przykładowymi arkuszami, które dostępna są na stronie https://odpowiedzi.com.pl/home/10-testy-do-policji.html.

Jakie zagadnienia mogą pojawić się na egzaminie?

  • Trójpodział władzy;
  • Administracja publiczna;
  • Bezpieczeństwo publiczne;
  • Ustawa o ruchu drogowym oraz imprezach masowych.

Testy psychologiczne

To zdecydowanie najtrudniejszy etap w trakcie całego egzaminu. Od lat na tym etapie najwięcej kandydatów traci możliwość dołączenia w szeregi Policji, ponieważ uzyskują niewystarczającą ilość punktów.

Trzy etapy testów psychologicznych:

- test na inteligencję;

- testy psychologiczny;

- rozmowę z psychologiem.

Rozmowa kwalifikacyjna

Ostatnią częścią testów psychologicznych jest rozmowa kwalifikacyjna. To spore wyzwanie dla każdego kandydata, gdyż wymaga stalowych nerwów oraz sporej dozy samokontroli. Kandydat jest przepytywany przez komisję której głównym celem jest wywołanie reakcji stresowej i obserwacja kandydata pod jego wpływem.

 

Ładowanie Rozmowy