Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Stan holenderskiego kolarza Fabio Jakobsena jest ciężki, ale stabilny

Dodano: , źródło: RMF FM / fot. Tour de Pologne

Stan holenderskiego kolarza Fabio Jakobsena, który został poszkodowany w wypadku na trasie pierwszego etapu Tour de Pologne, jest ciężki, ale stabilny. Kolarz był operowany przez zespół anestezjologów, chirurgów szczękowych oraz laryngologów.

Jakobsen jest na oddziale intensywnej terapii. Dziś lekarze mają podjąć próbę wybudzania go ze śpiączki farmakologicznej.

- Za wcześnie na radość, ale trochę lepszych wieści o stanie zdrowia Fabio Jakobsena. Zdaniem niesamowitych lekarzy szpitala w Sosnowcu, stan zawodnika jest STABILNY. Nie ma żadnych urazów neurologicznych, ani uszkodzeń kręgosłupa. Nie przestajemy modlić się o Jego zdrowie - czytamy w oświadczeniu organizatorów TdP. 

Sportowiec przeszedł pięciogodzinną operację i dziś ma być podjęta próba wybudzenia go ze śpiączki farmakologicznej. Lekarze przyznają, że operacja była skomplikowana ze względu na uraz twarzoczaszki, ale przebiegła bez powikłań.

- Pacjent utrzymuje własne ciśnienie. Jest w tej chwili na środkach znieczulających, które umożliwiają prowadzenie wentylacji zewnętrznej. Stan jest ciężki, stabilny, z oczekiwaniem na to, co się wydarzy w późniejszych godzinach, kiedy anestezjolodzy rozpoczną wybudzanie pacjenta - mówił wicedyrektor sosnowieckiego szpitala ds. lecznictwa dr Paweł Gruenpeter dla RMF FM.

Ładowanie Rozmowy