Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Ruszył Bytomski Jarmark Świąteczny. Jakub Chełstowski odwiedził świąteczny Rynek

Dodano: , źródło: Śląski Urząd Marszałkowski

Ruszył Bytomski Jarmark Świąteczny. W najbliższych tygodniach czeka tu mnóstwo przedświątecznych atrakcji.

W Bytomiu ruszył jarmark bożonarodzeniowy

W uroczystym uruchomieniu świątecznych iluminacji na bytomskim rynku uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski oraz prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

„Bytomski Jarmark Świąteczny to znakomita okazja, by poczuć klimat zbliżających się świąt, zrobić przedświąteczne zakupy i dobrze się bawić w gronie przyjaciół i bliskich. Bytomski rynek rozbłyśnie świątecznymi iluminacjami i pozwoli wspólnie wypatrywać tych najpiękniejszych i najbardziej radosnych chwil w całym roku. Cieszę się, że Województwo Śląskie jest w tym roku współorganizatorem jarmarku i zapraszam do Bytomia. W najbliższych tygodniach świąteczna atmosfera udzieli się tu wszystkim” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Świąteczna piramida z grzanym miodem i gorącą czekoladą, aromatyczne stoiska z pachnące piernikiem i swojskimi wędlinami oraz pierogami, a także domki z rękodziełem. To tylko część atrakcji, jakie czekają na odwiedzających na bytomskim rynku. Obok tradycyjnej choinki, na rynku stanie karuzela i świetlny labirynt, chata góralska, kilka siedzisk, na których każdy będzie mógł wykonać świąteczne selfie, tron Mikołaja, a nawet złoty fiat 126p z choinką na dachu.

„Chyba u każdego z nas czas oczekiwania na Boże Narodzenie wywołuje lawinę pozytywnych emocji. W tym roku chcemy umilić ten czas. Już dzisiaj wspólnie z marszałkiem Jakubem Chełstowskim uruchamiamy oświetlenie świąteczne, a 3 grudnia zapraszam na oficjalne otwarcie Jarmarku Świątecznego na Rynku, który na ponad dwa tygodnie zamieni się w bożonarodzeniową wioskę pełną atrakcji dla każdego” - zachęca prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Świąteczne stoiska będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 22.00.

Ładowanie Rozmowy