Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Najbogatsze miasta na prawach powiatu. Śląskie miasta zamykają ranking

Dodano: , źródło: Ranking: Kondycja finansowa samorządów czasopisma "Wspólnota"

Czasopismo „Wspólnota” przygotowało ranking „Kondycja finansowa samorządów” za rok 2022. Jakie miejsca zajmują śląskie miasta? Niestety, znajdujemy się na końcu tabeli.

Najbogatsze miasta w 2022 roku

Czasopismo „Wspólnota” opublikowało ranking dotyczący kondycji finansowej samorządów w 2022 roku. Pierwsze miejsce zajął Sopot, a kolejne dwa – Płock i Świnoujście. W pierwszej dziesiątce uplasowały się Krosno, Gliwice, Konin, Ostrołęka, Bielsko-Biała, Nowy Sącz oraz Dąbrowa Górnicza. W rankingu dla miast wojewódzkich, stolica Śląska, Katowice, zajęły 5. miejsce.

Śląskie miasta na prawach powiatu w rankingu

Które miejsca zajęły pozostałe śląskie miasta? Poza pierwszą dziesiątką znalazły się: Jaworzno (12. miejsce), Tychy (16. miejsce), Rybnik (22. miejsce), Częstochowa (25. miejsce), Chorzów (27. miejsce), Jastrzębie-Zdrój (33. miejsce) i Żory (38. miejsce). W rankingu najbogatszych miast na prawach powiatu oceniano 48 miejscowości. Tabelę zamyka 8 miast z województwa śląskiego. Miejsca od 41 do 48 zajmują po kolei: Bytom, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Sosnowiec, Piekary Śląskie, Mysłowice i Siemianowice Śląskie.

Niestety, tendencja od lat pozostaje taka sama - to właśnie śląskie miasta na prawach powiatu zajmują dalekie miejsca w rankingach dotyczących zamożności. Największy awans wśród miast z Górnego Śląska zaliczyły Świętochłowice, które w 2021 roku zajmowały ostatnie, 48. miejsce. W 2022 przeskoczyły na 44. miejsce.

Z pełnym rankingiem możecie zapoznać się poniżej!

RANKING NAJBOGATSZYCH MIAST

Ładowanie Rozmowy