Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Mieszkańcy Chorzowa obawiają się epidemii koronawirusa. Chorzowski magistrat wydał oświadczenie

Dodano: , źródło: fot. UM Chorzów

Do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie trafiła kolejna osoba z podejrzeniem koronawirusa! To kobieta, która wróciła z Włoch. Mieszkańcy naszego miasta zaczęli się obawiać epidemii – chorzowski magistrat wydał więc oświadczenie w tej sprawie. 

Kolejna pacjentka z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywa na oddziale zakaźnym chorzowskiego Szpitala Specjalistycznego. Tak, jak w poprzednim przypadku, jest to kobieta, która wróciła z Włoch. Jak zapewniają przedstawiciele szpitala stan obu pacjentek jest stabilny, a wyniki ich padań powinny być znane w czwartek. 

W Chorzowie nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa

Choć oddział zakaźny chorzowskiego szpitala jest dobrze przygotowany, to na mieszkańców padł blady strach. Urząd Miasta Chorzów wydał więc oświadczenie, w którym uspokaja chorzowian.

  • W Chorzowie nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa
  • W Szpitalu Specjalistycznym przebywają teraz 3 osoby, których objawy przypominają objawy koronawirusa
  • Osoby te zostały do Chorzowa przywiezione z innych miast
  • Osoby przebywają na specjalnym, nowoczesnym oddziale zakaźnym
  • Próbki zostały przekazane do badania
  • Wyniki badań mają być znane w czwartek
  • Szpital Specjalistyczny to placówka należąca do Samorządu Województwa Śląskiego, znajdująca się przy ul. Zjednoczenia 10 

 

Ministerstwo Zdrowia wydało zalecenie dla osób wracających z Włoch lub Chin

Ministerstwo Zdrowia opublikowało ostrzeżenie skierowane do osób wracających w północnych Włoch lub Chin. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa jeżeli takie osoby wykryją u siebie takie objawy jak: gorączka, kaszel, duszność czy problemy z oddychaniem powinny bezzwłocznie skontaktować się telefonicznie z Sanepidem lub zgłosić się bezpośrednio do szpitalnego oddziału zakaźnego. Jeżeli powracający do Polski z Włoch lub Chin nie mają takich objawów, to mimo wszystko przez kolejne 14 dni powinni kontrolować swój stan zdrowia i codziennie mierzyć temperaturę.

Ładowanie Rozmowy