Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Najbardziej nawiedzone miejsca na Śląsku - czy znasz je wszystkie?

Dodano: , źródło: Mystery Hunters

Jedni wierzą w zjawiska paranormalne, inni nie, ale jedno jest pewne – niektóre miejsca przez sam swój wygląd powodują gęsią skórkę. Grupa youtuberów Mystery Hunters stworzyła listę najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce. Co ciekawe, wiele z nich znajduje się w naszym województwie!

Najbardziej nawiedzone miejsca w Polsce

Ekipa Mystery Hunters podróżuje po kraju w poszukiwaniu paranormalnych aktywności. Na podstawie swoich ustaleń stworzyli listę najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce. Kilka z nich można zobaczyć w województwie śląskim.

Bunkier Satanistów

Słynne miejsce mordu, o którym mówiła cała Polska. Znajdujący się w Rudzie Śląskiej bunkier był częstym miejscem spotkań nastolatków, którzy interesowali się okultyzmem. Dwóch z nich, Tomasz i Robert, zabiło swoich rówieśników – Karinę i Kamila. Grupa Mystery Hunters przeprowadziła w bunkrze badania, które mogą wskazywać na występowanie nadludzkiej energii.

Opuszczony żłobek w Gliwicach

Żłobek, o którym mowa, znajduje się na Łabędach. Jego zła sława narodziła się przez historie krążące wśród mieszkańców – mówi się, że dzieci przebywające w placówce nie były najlepiej traktowane, dlatego z budynku wciąż słychać było krzyki i płacz. Legenda głosi, że dzieci były dręczone psychicznie i fizycznie. Ponoć straszne dźwięki słychać w okolicach budynku do dziś, a po budynku mają przechadzać się zjawy.

Szpital w Raciborzu

O opuszczonym szpitalu w Raciborzu zrobiło się głośno po pojawieniu się w sieci zdjęcia, na którym w oknie szpitala widać twarz dziecka. Łowcy duchów licznie przybywają do szpitala, aby na własnej skórze przekonać się, że w murach byłej placówki medycznej dzieje się coś niepokojącego. 

Nawiedzony dom w Dąbrowie Górniczej

Dom ma być nawiedzony, ponieważ doszło w nim do zbrodni – żona nękana przez swojego męża wynajęła płatnego zabójcę, który zamordował mężczyznę oraz sąsiada, który stał się przypadkową ofiarą. Mieszkańcy okolic twierdzą, że od czasu zbrodni w domu dzieją się dziwne rzeczy – słychać dziwne odgłosy i dźwięk kroków. Badacze z Mystery Hunters doświadczyli zjawisk bardzo trudnych do wyjaśnienia – nagrali m.in. dźwięki z zaświatów.

Znacie jeszcze jakieś miejsca uważane za nawiedzone? Dajcie znać w komentarzach!
 

Ładowanie Rozmowy