Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Rudzie Śląskiej

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany/Materiały dostarczone przez zleceniodawcę

W sobotę 18 maja, na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej miał miejsce piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach 6. edycji kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada, dzięki Szkole Podstawowej nr 41 im. Gwarków Rudzkich, jako wygrana w konkursie dla szkół podstawowych Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa. Celem akcji była edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia.

  • Kampania prowadzona jest przez towarzystwo ubezpieczeń Compensa we współpracy z wykwalifikowanymi ratownikami z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 
  • Dotychczas zrealizowano ponad 80 imprez edukacyjnych w całej Polsce, do końca 2024 roku odbędzie się jeszcze 9 pikników.

Od sześciu lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię społeczną Bezpieczna Autostrada. Edukujemy dzieci i dorosłych, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i jak zadbać o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w ruchu drogowym. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie. To wiedza, od której zależy nasze życie – powiedział Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Konkurs Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa

Do udziału w konkursie edukacyjnym Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa zostali zaproszeni uczniowie klas V – VIII ze szkół podstawowych z całej Polski, a 10 zwycięskich szkół, w ramach nagrody głównej, sprowadzi bezpieczeństwo do swojego miasta. Piknik w Rudzie Śląskiej został zorganizowany dzięki wielkiemu zaangażowaniu Szkoły Podstawowej nr 41 im. Gwarków Rudzkich. Jej uczniowie przygotowali fantastyczny hip-hopowy clip, gdzie zainscenizowali miejskie scenki udzielania pierwszej pomocy. Wygrane prace konkursowe można obejrzeć na stronie www.bezpiecznaautostrada.pl.

Korzystając z okazji chciałabym bardzo pogratulować Compensie i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za wspaniałą kampanię społeczną promującą bezpieczeństwo, ale też taką ideę  współodpowiedzialności za drugiego człowieka, Moi wychowankowie wiele zyskali biorąc udział w tym projekcie. Przede wszystkim była to dla nich bardzo dobra zabawa, ale też sprawdziliśmy się po raz kolejny jako wspaniała drużyna, bo zrozumieliśmy, że razem możemy dużo zrobić – powiedziała Patrycja Celta, nauczyciel i opiekun zwycięskiej drużyny   

Edukacja i zabawa

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy wykwalifikowani ratownicy w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. Uczestnicy mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych dla kierowców, czyli wzroku, ciśnienia oraz saturacji tlenu we krwi. Odwiedzający mogli spróbować swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach-wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), na wadze przeciążeniowej sprawdzić, ile może ważyć np. zwykła butelka wody w sytuacji wypadku, czy gwałtownego hamowania, a nawet doświadczyć dachowania i zderzenia w specjalnych symulatorach. Zorganizowano również wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszystko po to, by przekazać wiedzę i zwalczać lęk przed ratowaniem innego człowieka. A tym samym promować aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy.

Defibrylator AED

W ramach akcji, Compensa przekazała mieszkańcom Rudy Śląskiej defibrylator AED. Urządzenie odebrał Michał Pierończyk, Prezydent Miasta Ruda Śląska. 

Dziękuję serdecznie Compensie i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Trzeba przewidywać trudne sytuacje i trzeba się na nie przygotować mając właśnie takie urządzenie jak defibrylator. Należy dbać o bezpieczeństwo i zdrowie,  także bardzo się cieszymy, że taki sprzęt do nas trafił – powiedział Prezydent Miasta Ruda Śląska, Michał Pierończyk.

Organizatorzy dziękują mieszkańcom Rudy Śląskiej za miłe przyjęcie i aktywny udział w pikniku edukacyjnym.

Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej akcji Bezpieczna Autostrada znajdują się na stronie:  
bezpiecznaautostrada.pl

Ładowanie Rozmowy