Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Zderzenie 3 pojazdów w Wodzisławiu Śląskim. Uczestniczka wypadku była pijana!

Dodano: , źródło: KPP Wodzisław Śląski

W środę po południu, na skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego i Teligi w Wodzisławiu Śląskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Mundurowi z drogówki ustalili na miejscu, że sprawca tej kolizji drogowej nie zwrócił uwagi na aktualne znaki drogowe. Przy okazji wyszło na jaw, że jedna z uczestniczek tego zdarzenia wsiadła za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Wypadek z udziałem pijanej 49-latki

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zostali pilnie wysłani do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów, do którego doszło wczoraj, około godziny 16:30 na skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego i Teligi w Wodzisławiu Śląskim. Mundurowi na miejscu ustalili, iż kierujący motorowerem, 41-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który przewoził pasażerkę, jadąc ulicą Czarnieckiego w kierunku ulicy Jastrzębskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Teligi w kierunku ulicy Piaskowej, kierującemu osobowym volkswagenem 44-letniemu mieszkańcowi powiatu wodzisławskiego i doprowadził do zderzenia się pojazdów. Motorower, siłą odrzutu uderzył w inny motorower, którego kierująca, 49-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego oczekiwała na możliwość opuszczenia skrzyżowania z ulicy Czarnieckiego z zamiarem skrętu w lewo, w ulicę Teligi. Kierujący motorowerem mężczyzna oraz jego pasażerka, z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Obrażenia pasażerki nie okazały się jednak poważne i policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizja drogowa. Sprawcę ukarali mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, na jego konto wpadło 12 punktów karnych. Mundurowi zweryfikowali także stan trzeźwości wszystkich uczestników zdarzenia i okazało się, iż jedna z pokrzywdzonych, kierująca motorowerem 49-latka miała w swoim organizmie niemal promil alkoholu. Kobieta nie odniosła obrażeń, została zatrzymana. Teraz odpowie za kierowanie motorowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara 2 lat więzienia.

Apelujemy o zwracanie uwagi na znaki drogowe, szczególnie w miejscach, gdzie prowadzony jest remont drogi. Apelujemy także o odpowiedzialne zachowanie, a przede wszystkim trzeźwość. - czytamy na stronie KPP Wodzisław Śląski.

Ładowanie Rozmowy