Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Za nami akcja "Trzymaj się prawego pasa". Policjanci nałożyli 51 mandatów karnych

Dodano: , źródło: Śląska Policja

W ubiegłym tygodniu śląscy policjanci prowadzili działania na drogach naszego województwa w ramach akcji "Trzymaj się prawego pasa”. Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas ruchu był wolny. Podczas działań śląska drogówka odnotowała 79 naruszeń przepisów o ruchu prawostronnym.

"Trzymaj się prawego pasa"

W czwartek i piątek śląska drogówka prowadziła działania "Trzymaj się prawego pasa”. Akcja była prowadzona na drogach Zabrza, Gliwic i Katowic oraz na autostradzie A4. Policjanci przede wszystkim egzekwowali przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa na jezdniach o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Niestety kierujący często nie zajmują prawego pasa ruchu pomimo faktu, że jest on wolny. Celem tego typu działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi jezdni.

Odnotowano 79 naruszeń przepisów o ruchu prawostronnym

W trakcie trwania akcji drogówka odnotowała 79 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym, z czego aż 25 dotyczyło kierujących, którzy zapomnieli o obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów i poruszali się lewym pasem jezdni pomimo tego, że prawy pas ruchu był wolny. Policjanci nałożyli 51 mandatów karnych. Wobec 29 kierujących zastosowali pouczenie. Ponadto w trakcie realizacji działań funkcjonariusze ujawnili 1 kierującego nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym oraz 1 osobę poszukiwaną.

Ładowanie Rozmowy