Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wojciech Kałuża odwołany z funkcji wiceprezesa do spraw rozwoju JSW

Dodano: , źródło: JSW SA

Wczoraj Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowała o odwołaniu Wojciecha Kałuży ze stanowiska wiceprezesa JSW. Tymczasowo tę funkcję obejmie Tomasz Cudny, który jest jednocześnie prezesem zarządu JSW.

Koniec Kałuży w JSW

3 stycznia zarząd JSW poinformował o przyjęciu przez Radę Nadzorczą uchwały w sprawie odwołania ze składu Zarządu Spółki Wojciecha Kałuży ze stanowiska Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju JSW XI kadencji. Drugą przyjętą uchwałą było powierzenie tej funkcji Prezesowi Zarządu JSW, Tomaszowi Cudnemu – do czasu powołania nowego wiceprezesa ds. rozwoju. 

Szybka zmiana z PO do PiS

Odwołanie Wojciecha Kałuży ze stanowiska wiceprezesa jest przejawem zmian kadrowych w spółkach Skarbu Państwa, o których wspominał minister aktywów państwowych Borys Budka. Przypominamy, że Kałuża, który w wyborach samorządowych startował z list Koalicji Obywatelskiej, nagle postanowił przejść do PiS, co doprowadziło do zyskania przez tę partię samodzielnej większości w sejmiku województwa śląskiego. Od tego czasu nazywano go "zdrajcą" i "sprzedawczykiem". Koledzy z KO apelowali do niego, aby złożył mandat.

Funkcję wiceprezesa JSW pełnił od końca 2022 roku, po tym jak przestał być wicemarszałkiem województwa śląskiego.

Ładowanie Rozmowy