Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

We wtorek, 24 stycznia, odbędzie się pogrzeb senatora Marka Plury. Rodzina wystosowała apel

Dodano:

21 stycznia w wieku 52 lat zmarł senator z ramienia Koalicji Obywatelskiej Marek Plura. We wtorek - 24 stycznia w Katowicach odbędzie się jego pogrzeb. 

Nie żyje senator Marek Plura

Marek Plura zmarł w sobotę, 21 stycznia 2023 w szpitalu, gdzie przebywał od kilku dni. Był w ciężkim stanie. Miały się do tego przyczynić powikłania grypowe i problemy z oddychaniem. 

- Z głymbokim żŏlym zawiadōmiōm, iże 20.01.2023 r., w wieku 52 lŏt, umrził nasz rostōmiyły chop, fater a syn, Synatōr RP, Marek Plura – napisała żona senatora na facebook'owej stronie "Marek Plura – Parlamentarzysta".

Pogrzeb senatora odbędzie się we wtorek 24 stycznia 2023 roku w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godzinie 13:00. Po mszy świętej żałobnicy udadzą się na cmentarz przy ulicy Sienkiewicza. W związku z tym wydarzeniem żona i rodzina mają apel do tych, którzy chcą pożegnać Marka Plurę. 

- Uroczystości żałobne napocznōm sie we Archikatedrze Krystusa Krōla w Katowicach, 24.01.2023 ô godz. 13.00. Po Mszy Świyntyj ciało naszego kochanego Marka ôstanie złożōne do grobu na kerchowie przi ul. Henryka Sienkiewicza we Katowicach. Za cōłkōm familijōm fest proszymy ô uczestnictwo we pogrzybie i reszcie uroczystości te ôsoby, kere w tyj ôstatnij drōdze chcōm ôbtoczyć go czułościōm. Bardzo prosimy, aby media nie uczestniczyły we Mszy Świętej - napisała żona Marka Plury. 

Ładowanie Rozmowy