Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Walka o przyszłość. Związkowcy napisali list do wicepremiera Jacka Sasina

Dodano:

16 lipca w Hucie „Łabędy” w Gliwicach, odbyło się spotkanie przewodniczących organizacji związkowych stalowej części Grupy Kapitałowej Węglokoks. Podczas spotkania związkowcy podpisali sporządzony wcześniej list do wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

Walka o pewniejszą przyszłość

Na spotkaniu w lokalu Związku Zawodowego Pracowników Huty „Łabędy” omawiano aktualną sytuację Huty Pokój, Walcowni Blach „Batory”, Huty Pokój Profile oraz Huty Łabędy – wszystkie zakłady wchodzą w skład Grupy Kapitałowej Węglokoks. Uczestnicy spotkania doszli do wniosku, że każdy z zakładów boryka się z innymi problemami, jednak mają one wspólnego właściciela, od którego oczekują jasnych deklaracji oraz konkretnych działań zmierzających do dalszego rozwoju. Pod koniec spotkania uczestnicy podpisali list do wicepremiera Jacka Sasina w sprawie nadzoru nad hutniczymi spółkami skarbu państwa i wyznaczenia jasnej polityki inwestycyjnej.

List do wicepremiera – o co proszą związkowcy?

W liście do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Aktywów Państwowych, Jacka Sasina, przewodniczący związków zawodowych zawarli kilka żądań. Przede wszystkim proszą o powołanie Prezesa Korporacyjnego do spraw hutnictwa w Grupie Kapitałowej WĘGLOKOKS, znormalizowanie polityki wsadowej, a także zwiększenie nadzoru nad inwestycjami pozarozwojowymi. Związkowcy apelują także o stworzenie projektu rozwoju i strategicznego bezpieczeństwa Polski, w związku z inwestycjami wynikającymi z krajowego planu odbudowy.

%3Cdiv%20class=%22fb-post%22%20data-href=%22https://www.facebook.com/ZwiazekZawodowyPracownikowHutyLabedy/posts/4434182009946892%22%20data-width=%22520%22%3E%3Cdiv%20class=%22fb-xfbml-parse-ignore%22%3E%3Ca%20href=%22https://www.facebook.com/ZwiazekZawodowyPracownikowHutyLabedy/posts/4434182009946892%22%3E%3C/div%3E%3C/div%3E

 

Ładowanie Rozmowy