Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

W Siemianowicach Śląskich otwarto blok operacyjny i centralną sterylizatornię

Dodano: , źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Wojewoda Śląski Marek Wójcik wziął udział w uroczystym otwarciu bloku operacyjnego i centralnej sterylizatornii w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich.

Centralna sterylizatornia w Siemianowicach Śląskich otwarta

Podczas wydarzenia podsumowano efekty projektu "Modernizacja i przebudowa bloku operacyjnego wraz z centralną sterylizatornią Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich oraz zakup niezbędnego wyposażenia i sprzętu medycznego". Zaprezentowano również sale operacyjne oraz omówiono ich możliwości.

Nowy blok operacyjny pozwoli na przeprowadzanie skomplikowanych procedur chirurgicznych przy zachowaniu bezpieczeństwa i zapewnieniu komfortowych warunków. Ważną częścią inwestycji jest również stworzenie centralnej sterylizatorni. Jej działanie zapewni kompleksową dezynfekcję i sterylizację sprzętu medycznego, co dla szpitala ma ogromne znaczenie z uwagi na ochronę zdrowia pacjentów.

Inwestycja wynosząca ponad 20 mln zł mogła zostać zrealizowana dzięki wsparciu z funduszy Unii Europejskiej w ramach RPO woj. Śląskiego 2014-2020 na kwotę ponad 16 mln zł.

Ładowanie Rozmowy