Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Ugodził partnerkę nożem i uciekł. Pijany 46-latek trafił do aresztu!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

W jednym z mieszkań na terenie Zawiercia doszło do awantury. Mężczyzna ugodził swoją partnerkę i uciekł. Choć próbował uciekać przed policjantami, szybko został zatrzymany. Na sumieniu miał nie tylko usiłowanie zabójstwa. Jak się okazało, od lat znęcał się nad kobietą. Zawierciański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu kara wieloletniego pozbawienia wolności.

Od lat znęcał się nad swoją partnerką

W miniony poniedziałek po godzinie 21:00 policjanci patrolówki zostali skierowani na interwencję domową do jednego z mieszkań przy ulicy Okólnej w Zawierciu. Według zgłoszenia kobieta została zaatakowana nożem przez swojego partnera, który uciekł z lokalu. Kobiecie pomógł świadek całego zajścia. Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia zdecydowała o zabraniu 44-latki do szpitala. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Pomiędzy blokami policjanci zauważyli znanemu im mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 46-latek został zatrzymany. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że to niejedyny przypadek agresji mężczyzny wobec partnerki. Mieszkaniec Zawiercia miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad kobietą od 8 lat. Będąc pod działaniem alkoholu, wywoływał awantury, podczas których ubliżał partnerce i groził pozbawieniem życia. Bił ją i szarpał za włosy. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 46-latkowi zarówno znęcania się nad kobietą, jak i usiłowania zabójstwa. Wczoraj zawierciański sąd przychylił się do wniosku prokuratora i śledczych i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. 

Ładowanie Rozmowy