Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Trwa zbiórka na sprzęt do nauki chodzenia, który pomoże stanąć Mai na nogach!

Dodano:

Maja miała wypadek samochodowy. Po wielu miesiącach przebywania w szpitalach wróciła do domu. Długotrwała rehabilitacja daje efekty i poprawia stan Mai. W ostatnim czasie pojawiła się nowa potrzeba i szansa - sprzęt do nauki chodzenia, który pomoże stanąć dziewczynie na własnych nogach i samodzielnie się na nich poruszać.

Jak doszło do wypadku?

Samochód, którym jechała Maja jako pasażerka miał wypadek. 15-letnia wówczas dziewczyna doznała tak poważnych obrażeń, że do szpitala przetransportował ją helikopter. Lekarze w szpitalu rozpoznali u dziewczyny: uraz wielomiejscowy i bardzo poważne urazy głowy wraz ze stłuczeniem i obrzękiem mózgu.

10 miesięcy poza domem

W czasie 2 miesięcy po wypadku przebywała na siedmiu różnych oddziałach szpitala. Miała 3 operacje - w tym plastyki opony twardej. Lekarze robili wszystko co w ich mocy, żeby uratować życie Mai i.. udało się! Jednak zaraz po wypadku dziewczyna przez 10 miesięcy przebywała poza domem w różnych szpitalach, na kilku oddziałach (oiom, neurologia, neurochirurgia). Od razu po wyjściu ze szpitala Maje czekał pierwszy turnus rehabilitacyjny.

Jak jest teraz?

Aktualnie Maja przebywa w swoim domu z rodziną. Rehabilitację przechodzi 5-6 razy w tygodniu. Oprócz tego ćwiczy także funkcje poznawcze, mowę, pamięć. Od wypadku minęły 3 lata. Postępy następują bardzo powoli, ale są widoczne. Wszystkie środki finansowe, które posiada rodzina przeznaczane są na rehabilitację.

Maja może znowu chodzić! 

W ostatnim czasie pojawiła się szansa na to, że Maja będzie znowu chodzić. Jednak potrzebny jest sprzęt do nauki chodzenia. Dzięki tym urządzeniom dziewczyna będzie zapięta w kamizelkę na szelkach, które są podpięte do sufitu i będzie mogła samodzielnie próbować chodzić. Sprzęt ułatwi też rehabilitantom i rodzinie utrzymanie jej w pionie dzięki linkom oraz zapięciom. 

Ile kosztuje sprzęt do nauki chodzenia?

Ceny kształtują się bardzo różnie - w zależności od zaawansowania technicznego urządzeń i marki. Nowy zestaw prostego systemu do ćwiczeń i rehabilitacji kosztuje np. 9500 zł (patrz link na końcu zbiórki), nowy zaawansowany technicznie sprzęt to kwota nawet 31 900 zł (patrz link na końcu zbiórki). W zależności od tego, jaką kwotę uda się zebrać na niniejszej zbiórce, taki kupimy sprzęt. Do tego dochodzi koszt montażu. Jeśli uda się zebrać większą kwotę, to albo zakupimy sprawniejsze urządzenia, albo przeznaczymy zebrane środki na rehabilitację.

- Proszę pomóż mojej córce stanąć znowu na nogach. Maja może znowu chodzić, a jeśli tak się stanie, to otworzą się przed nią nowe możliwości poprawienia stanu zdrowia, otworzy się przed nią po prostu… życie. Bardzo dziękuję za każdą złotówkę wpłaconą na sprzęt do nauki chodzenia – przekazała mama Mai.

Jak możesz pomóc?

Osoby którym los Mai nie jest obojętny i chcą jej pomóc mogą wpłacić dowolną kwotę na zrzutkę TUTAJ.

Ładowanie Rozmowy