Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Tragiczny wypadek na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju. Pieszy zginął na miejscu

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Pszczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności nocnego wypadku drogowego z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło po godzinie 2 na drodze krajowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 19-letni kierujący volkswagenem potrącił idącego środkiem jezdni mężczyznę.

Śmiertelny wypadek w Goczałkowicach-Zdroju

W nocy tuż po godzinie 2, dyżurny pszczyńskiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratunkowe. Doszło tam do tragicznego zdarzenia. Jak wstępnie ustalili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen jadąc w kierunku Pszczyny, potrącił idącego środkiem jezdni mężczyznę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń pieszy, zmarł na miejscu. Na chwilę obecną tożsamość ofiary nie jest potwierdzona. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego wypadku. Do zdarzenia doszło w terenie niezabudowanym, na nieoświetlonym odcinku drogi. Kierującego przebadano na zawartość alkoholu. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Zebrany materiał dowodowy posłuży Policji do ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku.

Na miejscu wypadku pracował prokurator, policjanci ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, a także pszczyński technik. Droga była zablokowana do godziny 6:30.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku za kierownicą oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Ładowanie Rozmowy