Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Tragedia na torowisku w gliwickich Łabędach. Policja ustala tożsamość kobiety!

Dodano: , źródło: KMP w Gliwicach

W środę na torach w okolicach stacji kolejowej Gliwice Łabędy doszło do śmiertelnego potrącenia. O zdarzeniu poinformował kierownik pociągu. Na miejsce pojechały wszystkie służby, policja oraz prokurator.

Śmierć na torowisku w Gliwicach

Do zdarzenia doszło na przejściu przez torowisko około 1 kilometra  za dworcem. Wstępnie ustalono, że osoba poszkodowana przechodziła przez wyznaczone przejście dla pieszych przez torowisko i nie zdążyła przed nadjeżdżającym pociągiem. Maszynista mimo włączenia hamowania, nie był w stanie zatrzymać składu. Nikt z pasażerów nie doznał obrażeń. Z uwagi na zaistniałe zdarzenie oraz rozpoczęcie czynności procesowych zablokowano ruch pociągów w obu kierunkach. Na podstawie oględzin zwłok, ustalono, że ofiarą była kobieta. Do tej pory nie ustalono tożsamości zmarłej. Trwa postępowanie mające wyjaśnić przyczyny i okoliczności tej tragedii, śledczy dążą do ustalenia, kim była zmarła.


Każdą osobę mogącą pomóc w ustaleniu tożsamości kobiety, w szczególności świadka zdarzenia – mężczyznę, który był w tym rejonie w krytycznym momencie, mundurowi proszą o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Całodobowy numer kontaktowy to 47 8592255.

Ładowanie Rozmowy