Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Tour de Pologne 2022 nie przejedzie przez Katowice i miasta województwa. Jest inna trasa

Dodano:

Spore zaskoczenie dla fanów kolarstwa. W 2022 roku w Tour de Pologne zabraknie etapu w Katowicach i miastach województwa śląskiego. Wyścig zaplanowano niemal całościowo we wschodniej Polsce.

W sobotę organizatorzy Tour de Pologne zaprezentowali planowaną na 2022 trasę Tour de Pologne. Kolarscy kibice ze Śląska, Zagłębia czy Beskidów będą musieli jednak obejść się smakiem, gdyż żaden z przewidzianych etapów wyścigu nie przebiega przez nasz region. Rywalizacja odbędzie się niemal w całości we wschodniej Polsce.

W poprzednich latach organizowane przez poszczególne miasta metropolii i województwa śląskiego imprezy sportowe związane z przebiegiem kolejnych etapów TdP, w tym startów i met cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców regionu, a samorządy chętnie wydawały na ten cel pieniądze.

Szczególnie dużą liczbę widzów przyciągał etap rywalizacji w Katowicach, gdyż właśnie w stolicy regionu usytuowano metę etapu. Podobnie działo się w Zabrzu, Chorzowie, ale również Bielsku-Białej. Podczas ostatnich edycji spora część wyścigu odbywała się w województwie śląskim i Małopolsce, jednak organizator podjął inną decyzję w sprawie wyścigu w przyszłym roku.

Tour de Pologne 2022 bez etapu śląsko-zagłębiowskiego i beskidzkiego

Zgodnie z zapowiedzą Czesława Langa podczas sobotniej prezentacji Tour de Pologne 2022 i towarzyszącej konferencji prasowej dowiedzieliśmy się, że wyścig rozpocznie się w Kielcach 30 lipca, a meta została zaplanowana w Krakowie na 5 sierpnia. Kolarze przejadą m.in. przez Lublin, Zamość, Kraśnik, Przemyśl, Lesko, Łańcut, Rzeszów i Bukowinę Tatrzańską.

Trasa 79. Tour de Pologne UCI WorldTour:

  • Etap 1 – KIELCE – LUBLIN – 220.9 KM
  • Etap 2 – CHEŁM – ZAMOŚĆ – 203.9 KM
  • Etap 3 – KRAŚNIK, POWIAT KRAŚNICKI – PRZEMYŚL – 229.7 KM
  • Etap 4 – LESKO, POWIAT LESKI – SANOK – 176.8 KM
  • Etap 5 – ŁAŃCUT – RZESZÓW – 205 KM
  • Etap 6 – SZAFLARY – BUKOVINA RESORT – 15.4 KM
  • Etap 7 – VALSIR, SKAWINA – KRAKÓW – 175 KM  

 

Nad nową trasą pracowaliśmy już od kilku miesięcy. Teraz jak zwykle będziemy ją dopieszczać, aby dostarczyć wspaniałych wrażeń kolarzom, drużynom i naszym zagorzałym kibicom – wyjaśnił podczas prezentacji TdP 2022 wicemistrz olimpijski, Czesław Lang.

 

Ładowanie Rozmowy