Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Świętochłowice: 25-latek porzucił cztery psy w mieszkaniu. Grożą mu 3 lata więzienia!

Dodano: , źródło: KMP Świętochłowice

We wtorek świętochłowiccy mundurowi uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta zostały porzucone psy. Przypuszczenia policjantów się potwierdziły i razem z pracownikami schroniska zabezpieczyli zwierzęta. Błyskawicznie podjęte czynności przez śledczych doprowadziły do ustalenia, że opiekunem czworonogów jest 25-letni mieszkaniec Bytomia. Wczoraj policjanci przedstawili mu zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Porzucił psy w wynajmowanym mieszkaniu

We wtorek świętochłowiccy policjanci uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta zostały porzucone psy. Mundurowi postanowili to sprawdzić i gdy przyjechali na miejsce, ich przypuszczenia się potwierdziły. W porzuconym mieszkaniu znajdowały się 4 psy. Ogólny bałagan, leżące na ziemi odchody, brak dostępu do świeżej wody oraz jedzenia. Policjanci razem z pracownikami schroniska zabezpieczyli wychudzone czworonogi. Błyskawicznie podjęte czynności przez śledczych doprowadziły do ustalenia, że opiekunem czworonogów jest 25-letni mieszkaniec Bytomia i porzucił psy na początku marca w mieszkaniu, które wynajmował.

Wczoraj mundurowi namierzyli mężczyznę i przedstawili mu zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna tłumaczył się tym, że był w trakcie przeprowadzki i zamierzał po czworonogi wrócić. Za jego nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Ładowanie Rozmowy