Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Sosnowiec: We wrześniu nauka zdalna tylko w jednej szkole

Dodano:

Nowy rok szkolny w cieniu pandemii: Po wielu miesiącach edukacji zdalnej uczniowie mają ponownie wrócić do szkół. Włodarze śląskich miast proponują wprowadzenie systemu hybrydowego. Sanepid jednak mówi „nie”.


Wczoraj, 26 sierpnia, na łamach naszego portalu informowaliśmy, że prezydent Katowic Marcin Krupa chce, aby od 1 września w Katowicach wdrożony został tzw. hybrydowy model nauczania.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński także skłaniał się ku temu rozwiązaniu, ale jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, zgodę na czasową zmianę sposobu nauczania otrzymała tylko jedna placówka – ZSO nr 5 przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Należy dodać, że w Sosnowcu o naukę zdalną lub tryb mieszany wnioskowali dyrektorzy kilkunastu szkół. Sanepid był nieugięty.


Jak wyjaśnia biuro prasowe sosnowieckiego magistratu, Główny Inspektorat Sanitarny nakazał lokalnym Sanepidom wydawanie pozwolenia na naukę zdalną lub mieszaną tylko w wyjątkowych sytuacjach.


-  Bardzo dziękuje dyrektorom naszych szkół, przedszkoli i żłobków oraz nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty, którzy włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie swoich placówek do nowej, trudnej rzeczywistości. To oczywiście nie koniec. Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie.Wiem, że to również trudny czas dla Was rodziców. Pamiętajmy, aby dbać o zdrowie swoich pociech, ale mieć też na uwadze zdrowie innych. Szkoda, że Główny Inspektorat Sanitarny ogranicza się jedynie do kolejnej aktualizacji na swojej stronie w sprawie wytycznych dla placówek oświatowych, często dezorganizując w ten sposób przygotowania samorządów. Żałuje, że GIS nie wziął pod uwagę opinii ekspertów, Związku Miast Polskich oraz Unii Metropolii Polskich. Wierzę, że aż do kolejnych wakacji praca szkół, przedszkoli i żłobków będzie przebiegała bez zakłóceń - powiedział prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

fot. pixabay.com

Ładowanie Rozmowy