Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Śmiertelne zderzenie czołowe w Pyskowicach. Nie żyje jedna osoba, trzy są ranne

Dodano: , źródło: KMP Gliwice

Dzisiaj około 4.00 zakończono działania na miejscu tragicznego wypadku drogowego w Pyskowicach na ulicy Gliwickiej. Na prostym odcinku drogi doszło tam do czołowego zderzenia dwóch pojazdów, w wyniku którego jedna osoba zginęła, a 3 zostały ranne. Policjanci prowadzą dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tej tragedii.

Tragedia w Pyskowicach. Nie żyje jedna osoba

Zgłoszenie o wypadku w Pyskowicach na ulicy Gliwickiej wpłynęło do policjantów około 22.30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni mieszkaniec Wielkopolski, kierujący samochodem marki Opel Astra, zjechał na przeciwny pas ruchu, wprost przed nadjeżdżającego z naprzeciwka forda galaxy, prowadzonego przez 53-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego.

W wyniku wypadku, kierujący oplem zginął, a kierowca forda oraz jego dwaj pasażerowie w wieku 19 i 44 lat ranni, zostali przewiezieni do szpitala.

Na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe. Oględziny miejsca zdarzenia przeprowadzili policjanci, prokurator oraz biegły zajmujący się rekonstrukcją wypadków drogowych. Dochodzenie, prowadzone przez gliwickich śledczych, wyjaśni przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania swoimi pojazdami oraz dostosowania prędkości do warunków na drodze. Szczególnie teraz, kiedy zapadający coraz wcześniej zmrok często utrudnia właściwą ocenę sytuacji na jezdni. - apelują policjanci.

Ładowanie Rozmowy