Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Śląski policjant Zasłużony dla Zdrowia Narodu

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Na terenie Stadionu Śląskiego odbyła się gala, podczas której śląski policjant został odznaczony odznaką Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Sierż. sztab. Kamil Kuczkowski z Orkiestry KWP w Katowicach oddał honorowo już w sumie ponad 28 litrów krwi. Ministerialne odznaczenia są podziękowaniami za wytrwałość w pomaganiu innym.

Zasłużony dla Zdrowia Narodu ze Śląska

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla najbardziej zasłużonych krwiodawców, którzy zostali odznaczeni przyznanymi przez Ministra Zdrowia odznakami Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie, nadawane jest honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni, honorowi dawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej innych składników.

Wśród wyróżnionych znalazł się śląski policjant – sierż. sztab. Kamil Kuczkowski z Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który od ukończenia 18 lat w 2008 roku, oddał już ponad 28 litrów krwi. Jest on też zarejestrowany, jako honorowy dawca szpiku.

O tym, jak dużą rolę odgrywa krew w życiu każdego z nas, nie trzeba nikomu tłumaczyć. To bezcenna substancja, której nie da się wyprodukować, ani kupić, dlatego rzadko kiedy jest jej pod dostatkiem. Wiedzą o tym doskonale policjanci, którzy czynnie włączają się w liczne akcje krwiodawstwa, stając się honorowymi dawcami.

Każdy z nas może pomóc innym, oddając krew. Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Ładowanie Rozmowy