Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Primark w końcu w Silesia City Center w Katowicach! Kiedy otwarcie?

Dodano: , źródło: ECE Marketplaces, fot. Kolfron CC BY-SA 4.0, wikipedia

Międzynarodowa marka odzieżowa Primark zapowiedziała, że niebawem w Katowicach pojawi się jej pierwszy sklep. Firma podpisała już umowę najmu w centrum handlowym Silesia City Center.Przypomnijmy, że Primark to popularna na całym świecie marka odzieżowa. Firma zadebiutowała na rynku w 1969 roku, kiedy otworzyła swój pierwszy sklep w Dublinie. Wówczas nazywał się on Penneys. Obecnie działa w 13 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Słowenii i Polsce, posiada ponad 385 sklepów i niemal 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej.

Marka jest powszechnie znana na Zachodzie. Miłośnicy jej ubrań do tej pory zamawiali ubrania online lub zaopatrywali w niej podczas zagranicznych podróży. Po wielu latach oczekiwania, firma niedawno wkroczyła na polski rynek. Niedawno zawitał także do Polski. Sklep tej sieci znajdziemy w Galerii Młociny w Warszawie. Niebawem kolejny otworzy się w Poznaniu. Teraz czas na Katowice. 

Z wielką przyjemnością informujemy o kolejnej lokalizacji sklepu Primark w Polsce, w ramach dalszego rozwoju firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozwój galerii handlowej Silesia City Center zapewnił nam możliwość zlokalizowania sklepu w samym centrum Katowic – mówił  Maciej Podwojski, area manager w Primark na Polskę, Słowenię oraz Czechy.

Zgodnie z zapowiedziami, sklep w SCC zostanie otwarty w 2023 roku. Będzie miał powierzchnię ponad 3 600 m2, a w ofercie znajdą się m.in. kolekcje zgodne z najnowszymi trendami w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej.

Pojawienie się tego znanego na całym świecie detalisty, wzmocni obecną ofertę marek w naszym centrum, dlatego z niecierpliwością czekamy, aby zaoferować niesamowitą modę Primark mieszkańcom Katowic - dodała Monika Pyszkowska, dyrektor regionalna działu center management w ECE Marketplaces na Polskę, Słowację i Czechy, cytowana w informacji prasowej.

Ładowanie Rozmowy