Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dzisiaj MCK w Katowicach

Dodano: , źródło: PAP / fot. KPRM

Szef rządu odwiedził w czwartek szpital tymczasowy, utworzony w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, gdzie działa również punkt szczepień. 

- W województwie śląskim są techniczne możliwości pozwalające szczepić przeciw COVID-19 1 mln osób miesięcznie – wskazał w czwartek w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. - Tu i teraz są nam potrzebne szczepionki - dodał, wzywając KE do pilnego działania.

Obecnie, ze względu na zbyt małe dostawy szczepionek, 1 mln osób szczepi się miesięcznie w całej Polsce.

Premier zapoznał się – jak mówił – z polskim systemem i logistyką procesu szczepień "od podszewki".

- Tym, co zobaczyłem, jestem bardzo zbudowany, ponieważ w tym centrum, w którym jesteśmy, zaszczepionych będzie dzisiaj w Katowicach 450 osób, a możliwości szczepienia są dość proste do rozwinięcia do tysiąca osób dziennie, czyli w samym tylko tym centrum w Katowicach 30 tys. osób miesięcznie mogłoby być szczepionych, gdybyśmy mieli wystarczającą liczbę dawek – powiedział premier Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Mateusz Morawiecki podziękował też całemu personelowi medycznemu, zaangażowanemu w tworzenie systemu punktów szczepień przeciw COVID-19 za to, że – jak się wyraził – kolejny raz bardzo dobrze wykonali swoją robotę. 

Według danych publikowanych na stronie gov. pl. liczba szczepień wykonanych dotychczas w woj. śląskim to 260 tys. 985. Średnia dzienna liczba szczepień w regionie wynosiła w czwartek blisko 16 tys.

Ładowanie Rozmowy