Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Policyjna grupa SPEED na Śląsku rozdała już ponad 14 tysięcy mandatów

Dodano:

Policyjna supergrupa SPEED działa na polskich drogach od wakacji, a dokładnie od 19 lipca. Tylko w województwie śląskim o tej pory przeprowadzono ponad 17 tysięcy kontroli, z czego ponad 14 tysięcy zakończyło się wystawieniem mandatu karnego.

Zadaniem policyjnej grupy „SPEED” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W jej skład wchodzi 52 policjantów - mundurowych z drogówki, mających specjalistyczne przeszkolenie z obsługi wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a także stróże prawa z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Katowicach – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Grupa SPEED ma być najlepiej wyposażoną grupą policyjną do ścigania piratów drogowych. Szybkie i dynamiczne radiowozy (niektóre od 0 do 100 km/h zrywają się w niespełna 6 sekund!) mają pomóc w wyłapywaniu tych co bardziej beztroskich kierowców.

Dla wielu kierowców ograniczenie prędkości to bardziej sugestia, niż obowiązek

Niestety, dla wielu kierowców ograniczenie prędkości to bardziej sugestia niż obowiązek, nic więc dziwnego, że tylko w ramach śląskiej grupy SPEED od lipca skontrolowano 17253 pojazdy, z czego w aż 14648 wystawiono mandat karny. W większości przypadków mandaty dotyczyły przekroczenia prędkości. Oprócz tego policjanci skierowali 172 wnioski do sądu o ukaranie, natomiast prawo jazdy straciło 274 kierowców.

Prędkość zabija – to nie mit, tylko tragiczna prawda, o czym już wielokrotnie się przekonaliśmy. Nie pozwólmy, aby przez nieodpowiedzialne zachowanie na drodze ginęli ludzie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię! - apelują śląscy policjanci.

Ładowanie Rozmowy