Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Policjanci z Gliwic odnaleźli kryształową Marilyn

Dodano: , źródło: Policja Śląska

Kryminalni z Gliwic zatrzymali drugiego ze sprawców i odzyskali skradziony obraz z Marilyn Monroe, wykonany z 6 tysięcy kryształków Swarovskiego.

Podejrzanego zatrzymano w jego mieszkaniu, a tam na jednej ze ścian wisiał... poszukiwany obraz. Kryształowa Marilyn, warta około 7 tys. zł, została skradziona z galerii artystycznej w marcu ubiegłego roku. Obu sprawców zarejestrowały wówczas kamery sklepowego monitoringu. Dzięki nagraniom śledczy ustalili tożsamość sprawców.

Zuchwała kradzież

Do kradzieży nietypowego obrazu doszło w marcu 2019 roku w galerii artystycznej przy ul. Pszczyńskiej w Gliwicach. Pierwszy ze sprawców, po publikacji wizerunku i dzięki pomocy internautów, wpadł w ręce stróżów prawa jeszcze w ubiegłym roku. Nie chciał zdradzić swojego wspólnika i twierdził, że drugi z mężczyzn był tylko przypadkowo spotkanym kierowcą, z którym podjechał pod sklep.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia

Kryminalni z "trójki" nie dali jednak za wygraną. W wyniku śledztwa namierzyli drugiego podejrzanego, którym okazał się 60-letni zabrzanin. Gdy stróże prawa "odwiedzili” go w jego mieszkaniu, na jednej ze ścian zauważyli skradziony obraz z aktorką, wykonany z 6 tysięcy kryształków Swarovskiego. Mężczyznę zatrzymano. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Ładowanie Rozmowy