Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Podsumowanie policyjnej akcji związanej z dniem Wszystkich Świętych

Dodano: , źródło: KWP Katowice

Od 31 października do 2 listopada policjanci w całym kraju prowadzili działania związane z okresem Wszystkich Świętych. W tym czasie na drogach naszego województwa doszło do 10 wypadków, w których rannych zostało 12 osób. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Okres Wszystkich Świętych na drogach województwa śląskiego

Policjanci podsumowali okres Wszystkich Świętych. W ciągu minionych 3 dni na drogach województwa śląskiego doszło do 10 wypadków, w których rannych zostało 12 osób. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych, a do niegroźnych kolizji mundurowi wyjeżdżali 335 razy. Oprócz tego stróże prawa zatrzymali też 86 kierujących pod wpływem alkoholu.

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, ale również 31 października i 2 listopada wiele osób wybrało się w miejsca pochówku swoich bliskich. Cieszy fakt, że pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, okres ten przebiegł bezpiecznie, bez ofiar śmiertelnych w wypadkach. W porównywalnym okresie minionego roku zginęła 1 osoba.

- Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo - czytamy w komunikacie Śląskiej Policji. - Pomimo że policyjna akcja związana z Dniem Wszystkich Świętych dobiegła końca, apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, a do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to, czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym - dodają.

Ładowanie Rozmowy