Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Pielgrzymka do Piekar Śląskich już w najbliższą niedzielę. Zapoznaj się z programem i zmianami w ruchu

Dodano: , źródło: Archidiecezja Katowicka

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę maja, mężczyźni wyruszą pielgrzymką do Piekar. Tego dnia w duchowej stolicy Śląska nastąpi zmiana organizacji ruchu. Jak poruszać się po mieście? Sprawdź!

Wyruszą w ostatnią niedzielę maja

29 maja, czyli w najbliższą niedzielę, wyruszy tegoroczna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Mężczyźni będą pielgrzymować pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Do duchowej stolicy Śląska przybywają wierni z całej Polski – nie inaczej też będzie w tym roku.

Program pielgrzymki do Piekar

  • 8:00 – Godzinki o niepokalanym poczęciu NMP
  • 8.30 – Modlitwa różańcowa. Litania za wstawiennictwem bł. ks. Jana Machy;
  • 9.30 – Procesja z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo Społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego.
  • 11:00 – Msza święta pod przewodnictwem i z homilią abp. Jana Romeo Pawłowskiego z Watykanu.
  • 13:45 – Godzina ewangelizacyjna ze św. Józefem i bł. Janem Machą.
  • 15:00 – Nabożeństwo majowe pod przewodnictwem abp. koadiutora Adriana Galbasa SAC.

Będą utrudnienia

Mieszkańcy Piekar oraz osoby, które chcą przyjechać na pielgrzymkę samochodem, muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. 29 maja w godzinach od 7:00 do 18:00 będzie obowiązywał zakaz poruszania się pojazdów na ul. Bytomskiej oraz odcinku od skrzyżowania z ul. Ziętka do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II. Już 28 maja po godzinie 18:00 nie będzie można zatrzymywać się na ulicy Ficka, Popiełuszki, Studziennej, Bytomskiej (od skrzyżowania z ul. Ziętka do ul. Studziennej). Zakaz będzie obowiązywał do 29 maja do godziny 18:00.

Dostępne parkingi:

  • przy Centrum Handlowym na ul. Miarki,
  • na wysokości byłej KWK Piekary przy ul. Ziętka,
  • na ul. Chopina.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Kolejne zmiany dotyczą funkcjonowania komunikacji miejskiej w dzień pielgrzymki. 29 maja od 7:00 do 18:00 z użytku będą wyłączone przystanki Piekary Bazylika (oba kierunki) oraz Piekary Dwór (kierunek: Bytom). Autobusy będą jeździć ulicą Bytomską, następnie skręcać w ul. Ziętka w stronę ul. Jana Pawła II.

Ładowanie Rozmowy