Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Mural z wizerunkiem Rafała Trzaskowskiego został zdewastowany

Dodano:

Na ścianie jednego z budynków w katowickiej dzielnicy Dąb, powstał nowy mural. Politycznie zaangażowany, ponieważ na ścianę trafił Rafał Trzaskowski. Jednak po zaledwie kilkunastu godzinach mural został zdewastowany.

Na ścianie jednego z budynków przy ul. Krzyżowej w katowickiej dzielnicy Dąb pojawił się w środę mural z wizerunkiem Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP. Mural to obraz Wilhelma Sasnala, przedstawiający kandydata na prezydenta – Rafała Trzaskowskiego. Akcja była częścią jego kampanii wyborczej.

- Postanowiliśmy wprowadzić trochę sztuki ulicznej w krajobraz miejski Katowic - mówi Łukasz Borkowski ze sztabu Rafała Trzaskowskiego. - Uważamy, że reklama, także ta polityczna, może przybierać estetyczne, atrakcyjne i niesztampowe formy - dodał Borkowski.

Mural, na którym widnieje Rafał Trzaskowski - według projektu Wilhelma Sasnala - malował Artur Wabik, artysta sztuk wizualnych związany ze street artem, autor wielu murali i instalacji w przestrzeni publicznej. Jak mówią pomysłodawcy murala - akcja spotkała się z pozytywnymi reakcjami mieszkańców dzielnicy Dąb w Katowicach.

​- Przechodnie sympatycznie reagowali, widząc, jak malujemy. Miło, że mogliśmy stworzyć coś atrakcyjnego w okolicy – podsumowuje Łukasz Borkowski. Mural, na którym znalazł się Rafał Trzaskowski, można oglądać przy ulicy Krzyżowej w Katowicach.

Nie wszystkim jednak mural się spodobał. Po zaledwie kilkunastu godzinach mural został zdewastowany. Pojawił się na nim też napis "Je*ać PO". Twórcy muralu zgłosili sprawę na policję oraz zapowiadają odmalowanie muralu.

Ładowanie Rozmowy