Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Mundurowi z Pyrzowic pomogli starszej kobiecie cierpiącej na demencję

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Wczoraj w trakcie patrolu policjanci z Pyrzowic napotkali starszą kobietę, która wyglądała na zagubioną i zziębniętą.

Zagubiona seniorka spacerowała po Pyrzowicach

Do sytuacji doszło wczoraj po godzinie 19.00 w Pyrzowicach na ulicy Wolności. Patrolujący tamtejszy rejon policjanci zauważyli przy drodze starszą kobietę, która wyglądała, jakby nie była do końca zorientowana, gdzie się znajduje. Krótka rozmowa od razu wyjaśniła wszystkie wątpliwości. Starsza Pani nie była w stanie określić miejsca i czasu, w którym się znajduje, a także miała problemy, aby przekazać stróżom prawa swoje dane. Policjanci zauważyli także, że kobieta jest wyraźnie zziębnięta.

W trakcie oczekiwania na karetkę pogotowia asp. Łukasz Sąsiadek i sierż. szt. Remigiusz Cofór zorganizowali kobiecie ciepły posiłek, a także zadbali o jej komfort psychiczny. Gdy na miejscu zjawili się ratownicy, kobieta już w lepszej kondycji fizycznej trafiła do szpitala. Mundurowi kilkadziesiąt minut później ustalili personalia kobiety i wtedy okazało się, że 70-latka wyszła samowolnie z Domu Pomocy Społecznej w Rogoźniku i była poszukiwana przez policjantów z Wojkowic.

Powiadomieni o wszystkim pracownicy Domu Pomocy Społecznej odebrali podopieczną od lekarzy. Seniorka po badaniach mogła wrócić do miejsca swojego przebywania.

Ładowanie Rozmowy