Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Katowice: Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z komisariatu VII w Katowicach zatrzymali 33-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 28-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej jednej z kamienic w Załężu. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna wielokrotnie ugodził nożem w klatkę piersiową swojego znajomego.

- Natychmiast na miejsce skierowani zostali katowiccy policjanci i ratownicy medyczni. Decyzją lekarza pokrzywdzony, jak i napastnik, zostali przewiezieni do szpitali. Ranny 28-latek trafił od razu na blok operacyjny. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnikowi udzielono natomiast pomocy medycznej w związku z urazem nogi - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa

Na miejscu zdarzenia pracowali w tym czasie policyjni technicy i grupa dochodzeniowo-śledcza. Po zebraniu materiału dowodowego podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd, po przesłuchaniu podejrzanego, na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód, wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Mężczyzna za swój czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż w maju ubiegłego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Teraz za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ładowanie Rozmowy