Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Katowice: Kolejny akt oskarżenia dla członków grupy przestępczej pseudokibiców!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców i mundurowi z katowickiego CBŚP od kilku lat pracują nad rozległą, wielowątkową i skomplikowaną sprawą "Torcidy". Ich praca pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach doprowadziła już do rozbicia gangu blisko 200 osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Śledczy ustalili, że przestępcy wprowadzili na rynek ponad tonę narkotyków.

Kolejne zatrzymania pseudokibiców

Policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej wspólnie mundurowymi ze śląskiego Centralnego Biura Śledczego Policji na przestrzeni kilku ostatnich lat zatrzymali kolejnych 8 osób powiązanych ze zorganizowaną grupą przestępczą pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Wśród zatrzymanych było siedmiu mężczyzn w wieku od 24 do 41 lat i 29-letnia kobieta.

Przestępczy proceder polegał m.in. na wytwarzaniu narkotyków w warunkach domowych i wprowadzaniu ich na rynek, popełnianiu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, organizowaniu tzw. ustawek, zmuszaniu przemocą do określonego zachowania i praniu brudnych pieniędzy. Do popełniania przestępstw oskarżeni używali broni palnej i niebezpiecznych narzędzi, takich jak: siekiery, maczety, kije bejsbolowe i kastety.

W wyniku przestępczej działalności grupy, na rynek została wprowadzona łącznie ponad tona narkotyków takich jak, m.in. amfetamina, metaamfetamina, marihuana, kokaina, mefedron i tabletki ekstazy.

Członkowie gangu usłyszeli prokuratorskie zarzuty i trafili do aresztów. Pod koniec 2023 roku do Sądu Okręgowego w Gliwicach wpłynął akt oskarżenia przeciwko zatrzymanym. Każdemu z nich grozi kara do 10 lat więzienia. To jednak nie koniec sprawy. Policjanci nadal nad nią pracują i zapowiadają kolejne zatrzymania.

Ładowanie Rozmowy