Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Katowiccy policjanci oddali cześć poległym w służbie Kolegom [WIDEO]

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Śląska Policja z nadinsp. Romanem Rabsztynem – Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach na czele oddała hołd tragicznie zmarłym Kolegom z Wrocławia. Kilka dni temu mundurowi zostali postrzeleni na służbie przez bandytę, a w wyniku odniesionych obrażeń zmarli. Punktualnie o 17.00 policyjne syreny zawyły w całym kraju.

Hołd dla poległych podczas służby

Wczoraj w całym kraju policjantki, policjanci, pracownicy Policji, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i wszystkie osoby, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo, zjednoczyli się w geście solidarności. W ten sposób okazali wsparcie dla tragicznie zmarłych na służbie policjantów z Wrocławia, którzy zostali postrzeleni przez bandytę i w wyniku odniesionych obrażeń zmarli. W pędzącym i pełnym niebezpieczeństw świecie punktualnie o 17.00 mundurowi zatrzymali się i oddali hołd poległym Kolegom.

Nadinspektor Roman Rabsztyn - Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wraz ze swoimi zastępcami oddali hołd zamordowanym Policjantom z Wrocławia przed Tablicą Pamięci mieszczącą się w komendzie wojewódzkiej.

Syreny radiowozów zabrzmiały również w sercu Śląska. Pod katowickim Spodkiem policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach na czele z kompanią honorową pod dowodztwem podinspektora Janusza Rygielskiego, policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i kryminalnych z Katowic oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb w geście jedości upamiętnili tych, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków Policjanta.

Cześć Ich pamięci!

Ładowanie Rozmowy