Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Gliwice: Kobieta gnała pod prąd po DTŚ.... na elektrycznej hulajnodze

Dodano: , źródło: KMP Gliwice

W niedzielę wieczorem doszło do niecodziennego zdarzenia na Drogowej Trasie Średnicowej w Gliwicach. Kierowcy zaczęli dzwonić pod numer alarmowy, informując o kobiecie jadącej na hulajnodze elektrycznej pod prąd. 

Kobieta jechała na hulajnodze po DTŚ

W niedzielę około godz. 21.30, po sygnałach otrzymanych od kierowców, policjanci pilnie udali się na gliwicki odcinek Drogowej Trasy Średnicowej, gdzie kobieta miała poruszać się hulajnogą elektryczną pod prąd. 

- Kierująca nie reagowała na polecenia natychmiastowego zatrzymania. Tym samym stwarzała poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi. Pas ruchu, którym poruszała się nietypowa użytkowniczka, zablokowano radiowozem z włączonymi "kogutami". Policjanci podjęli próbę pochwycenia kobiety, co nie okazało się łatwe, ani bezpieczne - czytamy na stronie KMP Gliwice.

Kierująca porzuciła hulajnogę i zaczęła uciekać pieszo w stronę pasów szybkiego ruchu. Jej irracjonalne zachowanie zmusiło mundurowych do natychmiastowego siłowego zatrzymania uciekinierki. Dzięki temu nie doszło do tragedii drogowej.

Spóźniła się na pociąg i postanowiła dojechać do Bytomia na hulajnodze

Kierująca hulajnogą okazała się mieszkanką jednego ze śląskich miast. Badania alkomatem wykazały, że była trzeźwa. Kobieta oświadczyła, że spóźniła się na ostatni pociąg i zastępczo postanowiła skorzystać w Gliwicach z hulajnogi miejskiej. Celem jej eskapady miał być Bytom.

- Ważne, że kierowcy byli czujni i zadzwonili na policję, a mundurowi błyskawicznie pojawili się na miejscu i zapobiegli tragedii. Jak obrazuje powyższy przykład, użytkownicy dróg zawsze muszą być czujni, bo nawet na drodze szybkiego ruchu może pojawić się pieszy lub kierujący pojazdem, którego wjazd na tego rodzaju trasę jest zabroniony - czytamy na stronie KMP Gliwice.

45-latka złamała wiele przepisów ruchu drogowego. Policjanci z V komisariatu będą teraz wyjaśniać tę sprawę. 

Ładowanie Rozmowy