Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Duchowny z Gliwic usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw seksualnych, w tym gwałtu

Dodano: , źródło: Gazeta Wyborcza

20 stycznia na polecenie częstochowskiej prokuratury policja zatrzymała w Gliwicach 38-letniego księdza Andrzeja N. Duchowny usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw seksualnych, w tym gwałtu na młodej kobiecie. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie śledczym.

Częstochowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie księdza od sierpnia 2019 r. Miesiąc wcześniej zawiadomienie o podejrzeniach wobec wikarego jednej z parafii złożyła gliwicka kuria. Według śledczych ksiądz w latach 2013-2019 miał doprowadzać, 32-letnią dziśkobietę, do wielokrotnego obcowania płciowego lub poddania się innym czynnościom seksualnym. W jednym przypadku takich kontaktów miało dojść do gwałtu. Tych czynów ksiądz miał się dopuszczać w Tarnowskich Górach, Częstochowie, jurajskim Olsztynie i innych miejscowościach województwa śląskiego.

20 stycznia policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali duchownego w miejscu zamieszkania. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, przyznał się do znajomości z kobietą, ale nie przyznał do gwałtu.

Sąd w Częstochowie aresztował go na 3 miesiące. Duchownemu grozi teraz do 12 lat więzienia.

Ładowanie Rozmowy