Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Dramat w Dąbrowie Górniczej – sześciolatka pocięta nożem przez ojca

Dodano:

Do dramatycznych wydarzeń doszło w poniedziałkowe popołudnie w Dąbrowie Górniczej, gdzie sześcioletnią dziewczynkę zaatakował ojciec. Rodzic zadał córce wiele ran kłutych w okolice szyi i brzucha. Ofiara w ciężkim stanie trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Tragedia rozegrała się w mieszkaniu na jednym z dużych osiedli Dąbrowy Górniczej. Tam w miniony poniedziałek 39-letni ojciec zaatakował swoją córkę nożem. Jak informuje tamtejsza Komenda Miejska Policji, mundurowych zaalarmowała sąsiadka, która usłyszała niepokojące odgłosy za ścianą. Powiadomiona policja natychmiast udała się na miejsce zdarzenia. Na miejscu zastali makabryczny obraz.

Dziewczynka została natychmiast przetransportowana do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie od razu trafiła na blok operacyjny. Zabieg trwał około czterech godzin, ale jej stan jest stabilny, a życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do innego szpitala trafił również ojciec ofiary. Śledczy nie ujawniają szczegółów interwencji ani tego, w jaki sposób mężczyzna odniósł obrażenia. Jedna z hipotez mówi o próbie rozszerzonego samobójstwa.

Obecnie prokuratura prowadzi w tej śledztwo.

Ładowanie Rozmowy