Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Brutalne pobicie w Raciborzu. Sprawcy zostali aresztowani!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Raciborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie i rozbój. 26 i 27- latek pobili dwóch mężczyzn, po czym dokonali kradzieży pieniędzy i uciekli.

Brutalni sprawcy pobicia w Raciborzu aresztowani

Do zdarzenia doszło 30 lipca w Raciborzu przy ulicy Stalmacha przed jednym z lokali. Doszło tam do kłótni między mężczyznami, podczas której zostali zaatakowani przez sprawców. Poszkodowani udali się na pobliski skwer przy ulicy Karola Miarki. Po kilku minutach, gdy siedzieli na murku, ponownie zostali zaatakowani. Sprawcy działali bezwzględnie, zadając uderzenia i kopnięcia po głowie i całym ciele. Jeden z pokrzywdzonych został uderzony butelką w głowę, po czym zabrano mu 150 złotych. Po całym zdarzeniu sprawcy oddalili się z miejsca.

Poszkodowanego mężczyznę z urazem głowy pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala. Dzięki wnikliwej analizie uzyskanych w toku postępowania informacji oraz zaangażowaniu, śledczym ustalili świadków oraz sprawców zdarzenia. Jeden z podejrzanych to mieszkaniec Raciborza, natomiast drugi mężczyzna to mieszkaniec Rybnika. Sąd na podstawie złożonego przez prokuratora i policjantów wniosku wobec sprawców zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Ładowanie Rozmowy